Elon Musk je považován za největšího vizionáře dnešní doby. Jeho plány jsou sice hodně odvážné a často naráží na to, že v realitě není všechno tak snadné jako na papíře, technologický svět ale jeho nápady miluje a považuje ho za svého guru.

Poté, co Elon Musk ukázal, že elektromobily jsou plnohodnotnou alternativou aut na fosilní paliva, a se společností SpaxeX rozšířil své podnikání za hranice planety Země, začal pracovat na novém úkolu. Jeho firma The Boring Company (Nikoli Nudná, ale Vrtací společnost) dokončila první ze série plánovaných tunelů pod městem Los Angeles, které mají přinést revoluci v mobilitě.

Dokončený tunel spojuje budovu společnosti SpaceX s jejím parkovištěm, takže rozhodně neřeší problém, se kterým se chce Musk poprat, ukazuje ale, že nápad je uskutečnitelný. Pokud by se plány Muska podařilo zrealizovat, byly by tunely pod Los Angeles naskládány až ve třiceti vrstvách. Lidé by se jimi ale nepohybovali sami, nýbrž by je a jejich vozy přepravovaly speciální plošiny na elektrický pohon. Automatizace dopravy by měla výrazně přispět k bezpečnosti systému. Tunely by měly využívat i minibusy pro veřejnou dopravu a Musk samozřejmě předpokládá, že se najde i místo pro hyperloop.

Výhodu tohoto řešení Musk spatřuje ve skutečnosti, že se nebude muset starat o výkup pozemků, které by jinak byly potřeba při stavbě jakéhokoli nadzemního dopravního systému. Problémem však mohou být byrokratické překážky v podobě řady povolení, která bude třeba pro jednotlivé tunely získat. A také je třeba říct, že nemá jít o zrovna levnou záležitost. Musk odhaduje, že stavba jedné míle tunelu (cca 1,6 kilometru) vyjde na miliardu dolarů.